برگزاری اولین همایش hse در استان مرکزی

مصاحبه با رئیس هیئت مدیره hse
2015-12-06
عضویت در انجمن
2015-12-16

به همت انجمن صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی برگزار شد:   

نخستین همایش استانی ایمنی، بهداشتی و محیط زیست استان مرکزی

روابط عمومی و امور بین الملل کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی و بهداشت کار کشور:

نخستین همایش استانی ایمنی، بهداشتی و محیط زیست استان مرکزی به همت انجمن صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی برگزار شد.

در این همایش رییس هیأت مدیره انجمن صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی در این  همایش با تاکید بر اینکه در استان مرکزی با توجه به ظرفیت بالای صنعتی استان توجه به مقوله HSE ضروری است، گفت: این انجمن آمادگی دارد در راستای ایمنی، بهداشت و محیط زیست محیط کار با ارگان های دخیل در امر hse  همکاری نماید.

مهندس ابوالفضل تکلو افزود: با توجه به اینکه استان مرکزی چهارمین قطب  صنعتی کشور میباشد لزوم توجه به سلامت محیط کارگری و همچنین افزایش سطح ایمنی محیط های کاری و پیشگیری از حوادث شغلی و همچنین بیماری های شغلی و کنترل عوامل زیان آور محیط کار و همچنین اهتمام به محیط زیست از اهداف کلان این همایش میباشد.

وی افزود: این همایش با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی اراک، اداره کل محیط زیست، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و شرکت توزیع برق برگزار شده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی  ابراز امیدواری کرد: با همکاری تمامی ارگان های ذیربط در زمینه سلامت بتوانیم گامی بلند در جهت تحقق اهداف  مشترک که همان سلامت جامعه کارگری، کاهش میزان حوادث و بیماری های ناشی از کار و رسیدن به محیط زیست پایدار و سالم دست یابیم.

وی تعیین صلاحیت ایمنی پیمانکاران و بکارگیری مسئولان ایمنی در کارگاه‌ها و مدل خود بازرسی در حوزه ایمنی، اهمیت و تأثیر روش‌ها و سیستم‌های مدیریتی در ارتقاء سطح ایمنی و بهداشت کارگاه‌ها و روش‌ها و تجربیات عملی در کنترل عوامل زیان‌آور محیط کار در حوزه بهداشت، اهمیت و تأثیر روش‌ها و سیستم‌های مدیریتی در ارتقاء سطح ایمنی و بهداشت کارگاه‌ها و روش‌ها و تجربیات عملی در کنترل عوامل زیان‌آور محیط کار را از محورهای برگزاری این همایش عنوان کرد.

وی همچنین اشاره نمود انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی بر اساس خط مشی کانون سراسری دو وظیفه مهم را سر لوحه کار خود قرار داده است اول تلاش مضاعف جهت جلوگیری از حوادث و بیماری های شغلی و دوم دفاع از حقوق قانونی و مشروع کارشناسان ایمنی و بهداشت شاغل در صنایع به عنوان خط مقدم مبارزه با حوادث و بیماری های شغلی.

*** کاهش 18.5 درصدی حوادث ناشی از کار