همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

نیمی از حوادث شغلی منجر به فوت کشور در کارگاه های ساختمانی رخ می دهد
2017-11-24
مدیر کل بازرسی کار: تثبیت نرخ حوادث ناشی از کار در سال 1396
2018-05-05

همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای                                             

همایش گرامیداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای دوشنبه دهم اردیبهشت ماه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، کارشناسان بهداشت حرفه ای مراکز بهداشت و صنایع ساعت 5/8 صبح در فرهنگسرای شهر واقع در کوی صنعتی اراک برگزار می شود.

رئیس گروه مهندسی بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: این همایش با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک، مرکز بهداشت استان مرکزی، دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک، تشکلهای کارگری و کارفرمایی استان و انجمن صنفی کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی به منظور پاسداشت و تکریم از زحمات کارشناسان و فعالین این رشته با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، فعالین و کارشناسان این رشته و اعضای هیئت علمی برگزار می شود.

نکوئیان افزود: این همایش در راستای اطلاع رسانی، آموزش کارشناسان بهداشت حرفه ای و نهادینه کردن شعار امسال سازمان بین المللی کار با عنوان بهبود وضعبت ایمنی و بهداشت کارگران جوان و خاتمه دادن به کار کودکان برگزار می شود.

رئیس گروه مهندسی بهداشت حرفه ای دانشگاه اشاره داشت: با هماهنگی بعمل آمده دکتر ایرج محمد فام و دکتر علی کلات پور  بعنوان سخنرانان ویژه این همایش در مورد شعار سال و کار کودکان و HSE شهری به ایراد سخن می پردازند.

حضور مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک در همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت

صبح امروز مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک به همراه طوفان محمدی رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر و بیاتیان سرپرست معاونت خدمات شهری در همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت که در فرهنگسرای شهرداری اراک با مدیریت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و با مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی اراک و انجمن صنفی مسوولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی و با حضور مسوولین استانی، دانشجویان رشته بهداشت محیط و مسوولین بهداشت محیط ادارات و کارخانجات شهر اراک برگزار گردید، شرکت نمود.

در این همایش پس از تلاوت قرآن کریم و طنین سرود جمهوری اسلامی ایران؛ مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک ضمن اشاره به فعالیت‌های چشمگیر شهرداری در حوزه بهداشت و سلامت، در مورد اهمیت بهداشت و HSE در ادارات توضیحاتی ارائه نمود. سپس دکتر نظری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت استان دقایقی در مورد رعایت نکات ایمنی کارگران سخنانی ارائه نمود.

مهدی اسکندری خواننده خوش صدای اراکی دقایقی با اجرای موسیقی حاضرین در همایش را به وجد آورد.

در ادامه دکتر ایرج محمدفام عضو شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار کشور و هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان به عنوان سخنران تخصصی با ارائه آمار از حوادث کشوری در بخش کارگری و تفکیک سنی مربوطه، راهکارهایی جهت بهبود وضع ایمنی و سلامت و بهداشت ‌ی ارائه نمود.

بخش بعدی این همایش استندآپ موزیکال توسط مرتضی اسماعیلی هنرمند سرشناس شهر اراک بود که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

دکتر کلات‌پور سخنران تخصصی دوم این همایش بود که مطالبی کاربردی در خصوص وضعیت HSE شهری ارائه نمود.

پایان بخش این مراسم قرعه‌کشی و اهداء جوایز به فعالین این عرصه بود که با حضور مسوولین برگزار گردید.

روابط عمومی انجمن ایمنی و بهداشت