‍ ششمین همایش ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) با محوریت مدیریت بحران شهری در شرایط کرونا در شهر اراک برگزار شد

نتایج داوری مقالات پذیرفته شده درهمایش سال 1400
2021-05-19
دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی با سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی
2021-06-01
‍ 🔵ششمین همایش ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) با محوریت مدیریت بحران شهری در شرایط کرونا در شهر اراک برگزار شد؛

🔸🔹به گزارش روابط عمومی دبیرخانه، صبح روز چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه ششمین همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست با مشارکت و همکاری شهرداری اراک، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک، کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اراک، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی و انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی با محورهای تخصصی در خصوص مقابله و پیشگیری با بیماری کرونا برگزار گردید.
🔹🔸در این همایش ابتدا پیام مهندس بیاتیان سرپرست شهرداری اراک در خصوص نقش شهرداری ها در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با مدیریت ناوگان حمل و نقل شهری، اقدامات کنترلی در سازمان آرامستان، کنترل پارکها و بوستانها و ضدعفونی کردن وسایل بازی و تجهیزات مستقر در پارکها و سایر حوزه های خدمات شهری، که دوشادوش دانشگاه علوم پزشکی جهت حفظ سلامت شهروندان و اقدامات تکمیلی را در راستای رسالت اجتماعی خود با محوریت واحد Hse ایفا نموده اشاره شد.
🔹🔸در ادامه دکتر جمالیان به نقش کارشناسان ایمنی و بهداشت در صنایع در راستای پیشگیری از این ویروس اشاره نمود و از زحمات آنان قدردانی نمود.
ادامه جلسه مهندس آبایی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی به موضوع کرونا در روند تولید و نقش کارفرمایان و مسئولین ایمنی و بهداشت در این برهه پرریسک پرداخت.
مهندس خلیلی رییس کانون کارفرمایان استان مرکزی نیز از طرف جامعه کارفرمایی به ایراد سخنرانی پرداخت.
سخنران همایش در بعد علمی دکتر کلات پور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان بود که به مقوله مدیریت بحران شهری پرداخت.
مهندس اشرف منصوری رییس هیئت مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی مسوولین ایمنی و بهداشت کار کشور نیز در این همایش به معضلات و مشکلات جامعه ایمنی و بهداشت اشاره نمود.
در ادامه دکتر مظفری دبیر شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار کشور و مدیرکل بازرسی کار وزارت کار به نکات مهمی در خصوص جامعه کارگری و کارفرمایی و نقش ایمنی در کاهش حوادث و برنامه های آتی وزارت کار در جهت ارتقا فرهنگ ایمنی و بهداشت پرداخت.
مهندس مدیری نماینده وزارت بهداشت نیز به بیان نقطه نظرات تخصصی وزارت بهداشت در زمینه مقابله با کرونا و کارشناسان بهداشت حرفه ای اشاره نمود. مهندس پرکنی رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کشور با اشاره به زیر ساخت ها و سامانه های آموزشی ایجاد شده در زمینه ایمنی چشم انداز آتی این مرکز را افزایش سرانه آموزش ایمنی در کشور اعلام نمود.
🔹🔸پایان بخش این همایش با سخنرانی مهندس تکلو دبیر علمی و اجرایی همایش همراه بود که مقالات پذیرفته شده و برتر نیز معرفی گردیدند و ایشان نیز به لزوم واکسیناسیون فوری جامعه Hse اشاره نمود.

ششمین همایش ملی ایمنی بهداشت و محیط زیست (Hse) به روایت تصویر